17 853 82 12

CMKP w sprawie szkoleń dla farmaceutów ze szczepień p/COVID-19

Zgodnie z informacją uzyskaną z Naczelnej Izby Aptekarskiej, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego przekazało informację, że prawdopodobnie od kwietnia rozpoczną się szkolenia praktyczne z wykonywania szczepień ochronnych przeciwko COVID-19, w związku z tym CMKP postanowiło, że w najbliższych terminach szkoleń teoretycznych zaplanowanych na dni: 29-30.03.2021 oraz 01-02.04.2021 zostaną przeszkolone wszystkie osoby, które zgłosiły zainteresowanie uczestnictwem w kursach.

W dniach 26 lub 31 marca 2021 r. będą przekazywane z CMKP informacje mailowe o terminie szkolenia.

Farmaceuci, którzy uzyskali dostęp do platformy e-learningowej CMKP, a nie odbyli szkolenia, proszeni są o przesłanie prośby o włączenie na kolejny kurs na adres: med-learning@cmkp.edu.pl.

CMKP opublikowało listę centrów symulacji, gdzie osoba, która zaliczyła część teoretyczną może odbyć część praktyczną.

Lista centrów symulacji jest dostępna pod linkiem: https://www.nia.org.pl/2021/03/29/kurs-uprawniajacy-do-wykonywania-szczepien-przeciw-covid-19-nabor-na-szkolenia-praktyczne/

Farmaceuci, którzy zaliczyli test z części teoretycznej otrzymają mail z CMKP z wykazem centrów symulacji. CMKP przewiduje, że szkolenia praktyczne będą przeprowadzone w kwietniu.