17 853 82 12

Farmaceuci Ukrainie - rusza inicjatywa charytatywna w formie cyklu wykładów edukacyjnych.

Szanowni Państwo!

Rusza akcja "Farmaceuci Ukrainie" - inicjatywa charytatywna w formie cyklu wykładów edukacyjnych - webinarów szkoleniowych oraz live'ów na Instagramie. Wydarzeniom tym towarzyszy zbiórka wspierająca farmaceuci.org na tworzenie i działalność punktów pomocy farmaceutycznej dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

Do Polski ze wschodu codziennie trafiają tysiące Ukraińców – w większości są to matki z małymi dziećmi oraz seniorzy. Przybywają wyczerpani, często z ograniczonym do minimum bagażem, w którym nie zawsze znalazło się miejsce dla leków lub... nie było czasu ich spakować. Potrzebują fachowego wsparcia w drobnych dolegliwościach, które pojawiły się w czasie trudnej podróży czy przyjęcia doraźnie leku z apteczki, ale również informacji, jak dalej leczyć choroby przewlekłe czy gdzie zgłosić się po receptę. W tym wszystkim mogą pomóc wiedzą i umiejętnościami farmaceuci, dlatego ich obecność w punktach recepcyjnych jest tak potrzebna. Wspieramy tworzenie miejsc, w których nasi koledzy i koleżanki będą w stanie realnie i mądrze pomagać uchodźcom.

Do projektu „Farmaceuci Ukrainie” dołączyło wielu znanych i cenionych farmaceutów, którzy podzielą się swoją wiedzą na szczególnie bliskie im zawodowo tematy. Pierwszy webinar odbędzie się 23 marca 2022 roku o godzinie 19:00. Na wykład zapraszamy farmaceutów (do zdobycia są punkty edukacyjne), techników farmaceutycznych oraz studentów farmacji.

Z programem wykładów, prelegentami i linkiem do zbiórki można zapoznać się na stronie farmaceuciukrainie.pl. Bezpośrednio z poziomu strony można także zapisać się na najbliższe szkolenie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu oraz w samej zbiórce.