17 853 82 12

I Podkarpacki Rajd Rowerowy Aptekarzy

W  niedzielę (tj: 11.09.16), zgodnie z planem wyruszyliśmy na trasę I Podkarpackiego Rajdu Rowerowego Aptekarzy. Miejscem startu naszej wyprawy był rzeszowski rynek, skąd udaliśmy się w kierunku osiedla Słocina. Dalej trasa wiodła ulicą św. Faustyny, lasek w miejscowości Chmielnik do pierwszego zaplanowanego postoju na szczycie wzgórza Kopiec (399 m), zwanego potocznie wzgórzem Marii Magdaleny, skąd rozpościerał się piękny widok na panoramę Rzeszowa. Patrząc w kierunku południowo-zachodnim, można było dostrzec charakterystyczne wzniesienie pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego - Wilcze (Patria).
Po uzupełnieniu utraconych wcześniej kalorii ruszyliśmy w dalszą drogę pasmem Marii Magdaleny przez wsie Handzlówkę, Husów, Sietesz. Trasa rajdu była bardzo urozmaicona, wiodła zarówno ścieżkami leśnymi jak i szutrami oraz drogami polnymi. Pokonaliśmy liczne przewyższenia, ale mimo tych drobnych trudności nie opuszczał nas dobry humor. Dopisywała też fantastyczna pogoda. Po pokonaniu 40 km dotarliśmy do celu naszej podróży – zajazdu w Łopuszce Małej.
Po dłuższym odpoczynku nasza grupa podzieliła się. Część wybrała się w drogę powrotną kolejką wąskotorową „Pogórzanin”, natomiast ci, którzy nie mieli jeszcze dość roweru postanowili dołożyć kolejne kilometry do pięknego i tak już wyniku.
Do zobaczenia na kolejnych wyprawach
Dr n. o zdr. Dorota Owsianik

zapraszamy do galerii