17 853 82 12

PIELGRZYMKA FARMACEUTÓW – GRUZJA

OPIS PLANU:

Dzień 1/ 23.05.2021 wylot z Warszawy

 

Dzień2/ 24.05.2021 Tbilisi-spacer po mieście- wieczorem gruzińska biesiada

Przylot z Warszawy  do Tbilisi o godzinie 04:05 AM. Przywitanie z przewodnikiem. Transfer do hotelu na odpoczynek. Następnie śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi. Wycieczkę rozpoczniemy od największej prawosławnej świątyni na Kaukazie, soboru Św. Trójcy. Jest ona obecnie najczęściej powtarzanym symbolem miasta. Następnie zajrzymy do XII-wiecznej świątyni Metekhi, związanej z legendą o brutalnej rzezi chrześcijan. Następnie zobaczymy synagogę, kawiarniane uliczki Chardin, Majdan Gorgasali, katedrę Syoni (gdzie znajduje się relikwia świętej Nino i piękne freski), awangardową wieżę zegarową i bazylikę Anchiskhati, najstarszą cerkiew miasta. Na koniec wjedziemy kolejką linową na twierdzę Narikala, skąd rozpościera się panoramiczny widok na stolicę i zejdziemy pieszo do dzielnicy słynnych łaźni siarkowych. Wieczorem Wieczór Gruziński z pokazem folklorystycznym i nocleg.  (Ś,-,K)

 

Dzień 3/ 25.05.2021 Tbilisi – Bodbe – Signagi – Napareuli – Tbilisi

Przyjazd do żeńskiego monastyru Bodbe pod wezwaniem Św. Nino, będącego zarazem centrum biskupim Kakheti. W środku kompleksu znajduje sie piękny ogród, grób Św. Nino wewnątrz cerkwi, a także sklep z rękodziełami mniszek. Następnie wyruszymy do  Sighnaghi – jednego z historycznych miast Gruzji, które na przełomie wieków zachowało swój oryginalny styl z tradycyjnymi balkonami,  unikalnymi murami obronnymi, wieżami oraz brukowanymi uliczkami. Sighnaghi jest również znane jako “miasto miłości”. Następnie przejazd do winiarni Twins Old Cellar specjalizującej się w tradycyjnej metodzie wyrobu wina w glinianych dzbanach qvevri. Zobaczymy tam nietypowe muzeum, które pozwoli nam zrozumieć sekret tej metody, która przetrwała w niemalże niezmienionej formie od starożytności. Degustacja wina   oraz warsztaty robienia deseru - churchkheli i pieczenia tradycyjnego chleba. Obiadokolacja.  Powrót do Tbilisi, nocleg. (Ś,-,K)

 

Dzień 4/ 26.05.2021 Tbilisi – Jvari - Ananuri - Kazbegi – Gudauri 

Śniadanie. Wycieczkę rozpoczniemy od monastyru Jvari (UNESCO) – jednego z arcydzieł architektury sakralnej z VI w., który stanowi pierwowzór gruzińskiej architektury sakralnej. Ze wzgórza rozpościera się piękna panorama. Dalej pojedziemy po Gruzińskiej Drodze Wojennej. Odwiedzimy Ananuri, XVII-wieczny kompleks architektoniczny, z cudownym widokiem na zbiornik Zhinvali. Przyjazd do Kazbegi. Następnie podjazd samochodami do świątyni Świętej Trójcy Gergeti (XIV w.). Cerkiew usytuowana jest na górze (2170 m.n.p.m.), na tle góry Kazbek (5047 m.n.p.m). Jeżeli dopisze pogoda, możemy złapać wzrokiem ten bajeczny lodowiec zwany tutaj  Mkinvarcveri. Obiadokolacja i nocleg w Gudauri. (Ś,-, K)

 

Dzień 5/ 27.05.2021 Gudauri  - Uplistsikhe - Gori – Tskaltubo

Śniadanie. Wyjazd do zachodniej części Gruzji.  Po drodze zwiedzanie starożytnego skalnego miasta Uplistsikhe (UNESCO), jednego z najważniejszych zabytków Kaukazu, które ma ponad 3000 lat. Była to dawna siedziba władców, świątynia boga Mitry i konkurencja Państwa Urartu.

A close up of a rock

Description automatically generated

Photo stop w rodzinnym mieście Józefa Stalina – w mieście Gori. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w uzdrowisku Tskaltubo.

(Ś, -, K)

 

Dzień 6/ 28.05.2021 Tskaltubo – Jaskinia Promteusza-Martvili Kanion- herbaciarnia-Tskaltubo

Śniadanie. Wycieczka do Jaskini Prometeusza – jednej z największych i najpiękniejszych w Europie. Jest ona bogata w podziemne rzeki i bajeczne formy skalne. Liczy 16 sal. Następnie przejazd do Kanionu  Martvili. Rejs łódką w lazurowym kanionie Martvili, nazywanym "cudem natury Gruzji, który trzeba zobaczyć". Kanion słynie również ze śladów dinozaurów. Po zwiedzaniu czas na relaks. Przejedziemy do przepiękne położonej herbaciarni. Posłuchamy o jej produkcji, zobaczymy herbaciane pole, popróbujemy różnego rodzaju herbat, podjadając przepyszne ciasteczka. Wieczorem powrót do hotelu w Tskaltubo, kolacja.

(Ś,-,K)

 

Dzień 7/29.05.2021 Tskaltubo-Mtscheta-Tbilisi czas wolny-kolacja pożegnalna

Śniadanie. Powrót na wschód Gruzji. Na wstępie zwiedzimy dawną stolicę Iberii Kaukaskiej, Mtskhetę, z jej najważniejszym zabytkiem, katedrą Svetitskhoveli (XI w., UNESCO). W katedrze pochowana jest tunika Jezusa oraz wybitni władcy Gruzji, na ścianach z kolei widnieją unikalne freski. Sama świątynia owiana jest wieloma wspaniałymi legendami. Przejazd do Tbilisi, czas wolny. Wieczorem kolacja pożegnalna.

(Ś, -,K)

A picture containing water, outdoor, nature, harbor

Description automatically generated

 

Dzień 8/ 30.05.2021 śniadanie w formie lunch boxów-nocny transfer na lotnisko- wylot

 

 

ZAPEWNIAMY:

 • Przelot samolotem
 • Opiekę przewodnika
 • Transfery podczas pobytu w Gruzji
 • 7 śniadań
 • 6 obiadokolacji (w tym jedna uroczysta)
 • 7 noclegów
 • 4 noce w Tbilisi;
 • 1 noc w Gudauri
 • 2 noce w Tskaltubo
 • Degustacja wina i warsztaty kulinarne (robienia deseru- churchkheli i pieczenia tradycyjnego chleba)
 • Samochody 4x4  - w dwie strony do świątyni Gergeti (od 2019 roku droga asfaltowa)
 • herbaciarnia
 • Butelka wina  i list powitalny w imieniu Biura
 • Ubezpieczenie KL i NNW

 

 

 

CENA: 3950,00 PLN/os przy 20-30 osobach płacących

Na bilety wstępu oraz realizację programu należy zabrać ze sobą   około 80 euro/os

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo modyfikacji programu w przypadku złej pogody lub innych przyczyn zaistniałych nie z winy organizatorów.