17 853 82 12

Rajd POIA 2021 - relacja

W sobotę 21.08.2021 po rocznej przerwie udało się powrócić do wspólnego podróżowania po górskich szlakach.

Tegoroczny rajd miał charakter spacerowy, zalesiona trasa nie wymagała umejętności górskich i była idealna jako rozgrzewka po pandemicznych zamknięciach.

Trasa biegła z Rozdziela, przez Ferdel do Wapiennego. Wyjazd z Rzeszowa udało się zrealizować punktualnie o 7 rano i około 9 silna grupa farmaceutów wyszła na szlak. Pogoda udała się w sam raz - ani za ciepło ani za zimno. Choć całość trasy przebiegała w otoczeniu dostojnych buków, to dzięki wieży widokowej pod górą Ferdel udało się też doświadczyć pięknych widoków i panoramy Beskidu Niskiego.

Po dotarciu do uzdrowiskowej miejscowości Wapienne mieliśmy możliwość skorzystania z inhalacji przy tężni solankowej oraz skosztowania wody siarczkowo-siarkowodorowej ze źródła Kamila. Po pieszej wędrówce grupa wzmocniła się również obiadem.

Kolejnym punktem wycieczki była Winnica Zamkowa w Korczynie/Odrzykoniu, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda produkcja wina w Polsce oraz oczywiście degustować lokalne wyroby. W pięknej okolicy mieliśmy okazję do poznania krajowych, ręcznie wytwarzanych win, które wyróżniają się nie tylko smakiem, ale również dużą zawartością resweratrolu.

Ostatnią atrakcją wycieczki była wizyta w zamku Kamieniec, gdzie na własne oczy mogliśmy zobaczyć warunki i poznać genezę konfliktu pomiędzy dwoma rodami będącymi w posiadaniu zamku, a który to konflikt stał się bazą do napisania "Zemsty" przez Aleksandra Fredrę.

Wycieczka przebiegała w bardzo miłej atmosferze, wszyscy mieliśmy okazję do oderwania się od aptecznej codzienności, poznania Koleżanek i Kolegów farmaceutów, a także pięknych okolic Beskidu Niskiego.

Uczestnikom jeszcze raz dziękuję za udaną wyprawę, a wszystkich podkarpackich Farmaceutów serdecznie zapraszam na kolejne wydarzenia integracyjne!

Marcin Bochniarz, Prezes PORA