17 853 82 12

Szczepienia przeciwko SARS-CoV-2

Szanowni Państwo!

Rusza Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19.

W pierwszym etapie bezpłatne szczepienia skierowane są do pracowników ochrony zdrowia, w tym do farmaceutów i pozostałych pracowników aptek.

Szczepienia realizowane będą w tzw. szpitalach węzłowych - zgodnie z Narodową Strategią Szczepień.

Szczepienia w etapie 0 będą wykonywane z użyciem szczepionki firmy Pfizer o nazwie handlwej Comirnaty.

Informacje rejestracyjne, w tym link do karty charakterystyki znajdziecie Państwo na stronach EMA lub URPL: Informacja Prezesa Urzędu z dnia 23.12.2020 r. o publikacji w językach narodowych UE decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej dopuszczenia do obrotu na terytorium UE szczepionki przeciw COVIDー19 Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech | Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (urpl.gov.pl)

Ministerstwo Zdrowia wyznaczyło bardzo krótki termin zgłoszeń chętnych do szczepień w pierwszym etapie. Listę chętnych do zaszczepienia szpitale węzłowe muszą przekazać do MZ do 28.12.2020 - termin został przedłużony!

Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz online: https://szczepieniakadry.rcb.gov.pl

Alternatywnie - poprzez skierowanie zgłoszenia bezpośrednio do szpitala węzłowego:

Zgłoszenie takie składa się z dwóch elementów – listy osób do zaszczepienia oraz oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych. Wzory ogólne zamieszczamy poniżej, jednak niektóre szpitale wymagają dedykowanych wzorów - proszę o weryfikację w tabeli.

W zakresie szczepień nie jest wprowadzona rejonizacja – pracownicy ochrony zdrowia mogą zgłaszać się do dowolnie wybranego szpitala w Polsce.

W pliku "szpitale węzłowe" zamieszczamy listę szpitali węzłowych wraz z odwołaniem do sposobu zgłaszania się chętnych.

Wszystkich Farmaceuów chętnych do zaszczepienia się prosimy o pilne przesyłanie zgłoszeń do wybranych szpitali!