17 853 82 12

Konkurs Talentów Farmaceutów POIA 2019

W dniu 6 kwietnia 2019r. w hotelu Falcon w Rzeszowie odbył się I Konkurs Talentów Farmaceutów POIA. Organizatorem wydarzenia była Podkarpacka Okręgowa Rada Aptekarska. W imprezie uczestniczyli PWIF mgr Monika Urbaniak, Prezes PORA dr n. farm Lucyna Samborska oraz farmaceuci naszej izby. Do konkursu zgłosiło się kilkanaście farmaceutów posiadających nalewki własnej receptury oraz  zdolności manualne i recytatorskie. Konkurs Talentów został podzielony na trzy kategorie, a mianowicie:

- nalewki własnej receptury,

- rękodzieło,

- recytacja.

Po burzliwej dyskusji jury w składzie Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny mgr farm. Monika Urbaniak, Sekretarz PORA mgr farm. Przemysław Szybkowski oraz Członek PORA mgr farm. Arkadiusz Mandryk przyznało nagrody i wyróżnienia ufundowane przez izbą. Osobną nagrodę przyznała publiczność.

Oto oficjalne wyniki KONKURSU TALENTÓW- FARMACEUTÓW POIA:

  • NALEWKI WŁASNEJ RECEPTURY:

I miejsce- mgr farm. Anna Stamirska

II miejsce- mgr farm. Halina Janas

III miejsce- mgr farm. Alicja Gaweł

Wyróżnienie- dr n. farm. Lucyna Samborska

Wyróżnienie- mgr farm. Anna Górska

  • RĘKODZIEŁO

I miejsce- mgr farm. Małgorzata Tenerowicz

II miejsce- mgra farm. Alicja Gaweł

III miejsce- mgr farm. Agnieszka Buniak

Wyróżnienie- mgr farm. Stanisława Gołębiewska

Wyróżnienie- mgr farm. Urszula Łańska

Wyróżnienie- mgr farm. Anna Górska

  • RECYTACJA

I miejsce- mgr farm. Bogdan Bilski

II miejsce- mgr farm. Agnieszka Czupich

Wyróżnienie- mgr farm. Anna Górska

  • NAGRODA PUBLICZNOŚCI- mgr farm. Alicja Gaweł

W trakcie konkursu obył się również wieczór z Sommelierem, czyli specjalistą w zakresie enologii i degustacji wina, który opowiedział nam o kilku wybranych szczepach win oraz poprowadził konkursy. Dowiedzieliśmy się jak fachowo połączyć wino z różnymi daniami i w jakiej kolejności podawać różne wina. Nie zabrakło też informacji dotyczących odpowiedniego doboru kieliszków i zasad degustacji wina. Usłyszeliśmy kilka ciekawostek na temat uprawy winorośli i samej produkcji wina oraz charakterystyki konkretnych szczepów winogron. 

Cieszymy się bardzo z udziału farmaceutów w konkursie. Gratulujemy wszystkim laureatom. Mamy nadzieję, że tak wspaniała impreza będzie kontynuowana w przyszłości.