17 853 82 12

Szkolenie opieka nad pacjentem z bólem

baner 468x60.jpg

Leczenie bólu w aptece – wszystko co musisz wiedzieć!

Jednym z najczęściej pojawiających się problemów, z jakimi pacjenci pojawiają się w aptece są bóle różnego pochodzenia. Dyskusje na forach branżowych nie pozostawiają jednak wątpliwości. Farmaceuci często mają problemy z poleceniem bezpiecznego i skutecznego preparatu. Wiosenny cykl konferencji Opieka Farmaceutyczna od zaraz: Pacjent z bólem pod opieką farmaceuty ma pomóc rozwiązać ten problem.
Konferencje Pacjent z bólem pod opieką farmaceuty odbędą się w 4 miastach w Polsce: 11 maja w Warszawie, 12 maja w Poznaniu, 25 maja w Krakowie oraz 15 czerwca w Rzeszowie. Nadzór nad treściami merytorycznymi sprawują eksperci grupyopieka.farm. Pełen program konferencji znajduje się na https://opiekaodzaraz.pl
Jak mówią sami uczestnicy konferencji, jest to najbardziej praktyczne wydarzenie na rynku. „Od lat biorę udział w wielu konferencjach, ale to pierwsza, która jest tak bliska pacjentowi. Prelegenci omawiają przypadki, które spotykam sama za pierwszym stołem. Czasami aż jestem przerażona, jak bardzo dużo moich porad się dezaktualizuje oraz ilu praktycznych rzeczy mogę się dowiedzieć. Polecam każdemu farmaceucie, który chce realnie pomagać pacjentom, a nie tylko cytować fragmenty książek”.
Mgr farm. Konrad Tuszyński, który odpowiada za merytorykę wspomina o nowościach, jakie przygotowane są najbliższą edycję: „Na konferencji pokażemy case study w formie interaktywnego wideo. Uczestnicy będą mogli zagłosować, jakie pytania zadać pacjentowi lub co poradzić. Specjalnie przygotowany scenariusz wideo pokaże wybrane przez farmaceutów rozwiązanie i dowiemy się, czy pomogliśmy, czy może zaszkodziliśmy naszemu pacjentowi”. Organizatorzy chcą angażować uczestników i edukować wykorzystując wiele zmysłów.
Tematem przewodnim spotkania będzie ból, w szczególności bóle kostno-stawowe. Farmaceuci dowiedzą się m. in.  z czym można łączyć leki przeciwbólowe, by maksymalizować ich działania, czy można brać NLPZ profilaktycznie w migrenie oraz jak długo trzeba zażywać i które preparaty ziołowe, by radzić sobie np. z bólem kolan. „Zapewniamy, że już pierwszego dnia po konferencji, nasi uczestnicy będą wiedzieć co poradzić pacjentom” zapewnia Konrad Tuszyński.
Udział wymaga wcześniejszej rejestracji na www.opiekaodzaraz.pl. W cenie wstępu oprócz samego biletu na konferencję i cateringu uczestnicy otrzymają konferencyjne wydanie Zeszytów Aptecznych z kompletem praktycznych informacji o bólu.